Autorka

 

Kdo je Jenoféfa Beta?

„Písně něžné jako dotek rtů a naléhavé jako bušení srdce.“

Jsem básnířka a písničkářka. Již řadu let žiju v Brně, které se stalo mým domovem a tvůrčím světem. Moje tvorba vychází z osobních pocitů a zkušeností, z mého vnímání světa.

V roce 2009 jsem se začala intenzivněji věnovat psaní, i když můj svět byl odjakživa plný slov. Jako dítě jsem psávala pohádky. Později úvahy a deník. Pak přišly první básnické pokusy. A až o několik let později tvůrčí vlna, která nastartovala mé kreativní pnutí.

Nezůstalo u básní. Slova se oblékla do tónů. A z poetických textů začaly vznikat písně. Poprvé jste mohli mé písně zaslechnout na podzim roku 2016 na křtu básnické sbírky Jemnocit, z níž se zrodilo hudebně-poetické duo Jinotaje. Na jaře 2018 jsem se vydala na sólovou dráhu zpěvačky s kytarou nebo také kytaristky s poetickou duší.

Mou inspirací jsou vnitřní pocity. Jejich barvy a zvuky, jejich chutě a doteky. A rytmus, který je žene z hloubi duše na povrch.

Moje tvorba

Od prvních básnických pokusů až k publikované sbírce a nejnovějším básním. A poezii, která se vtělila do hudby.

Ukázky z tvorby najdete na webu v sekci  moje básně moje písně.

Informace o mé básnické sbírce najdete v záložce Srdce v nahotě.

Jemnocit

Společná básnická sbírka tří začínajících brněnských autorek. Vyšla v roce 2016 díky podpoře našeho projektu na Startovači.

Věnována múzám, láskám, ženám.

  • 1 intenzivní rok s Veronikou a Markétou Spen Krejčí, plný plánování, příprav, nápadů, desítek hodin strávených vytvářením sbírky, přípravy a realizace projektu a básněním
  • 45 básní vybraných do sbírky
  • 126 podporovatelů na Startovači
  • 2 autorská čtení
  • 2 křty sbírky Jemnocit
  • 300 kusů jedinečné knihy, do níž jsem vložila své srdce

 

Jinotaje

S Markétou Spen Krejčí jsme vytvořily hudební autorské duo.

Dvě kytary. Dva hlasy. Jeden svět.

 

Více o kapele na stránce...